hayan
20 بهمن 1401 - 11:11

وزارت نیرو ۳۳۰۰ میلیارد تومان پروژه در استان بوشهر افتتاح می‌کند

بوشهر- استاندار بوشهر گفت: وزارت نیرو سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان پروژه در استان بوشهر افتتاح می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی‌زاده صبح پنجشنبه در آئین بهره‌برداری از طرح‌های برق‌رسانی استان بوشهر اظهار داشت: توسعه صنایع در مناطق شمالی استان بوشهر یک ضرورت است که این موضوع با جدیت دنبال و پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مردم در مناطق شمالی استان بدون بهره‌مندی از صنعت در عرصه تجارت و دریانوردی فعالیت دارند اضافه کرد: ۱۱ سال پیش منطقه ویژه اقتصادی صنعتی شمال استان بوشهر طراحی شد ولی زیرساخت‌های آن ایجاد نشد.

استاندار بوشهر از طراحی ۶ پروژه برای فعال‌سازی منطقه ویژه شمال استان خبر داد و بیان کرد: دیوارکشی و توسعه جاده‌ها در این منطقه در دست اقدام است و برق‌رسانی نیز آغاز شده است.

وی تأمین برق، آب، گاز، دیوارکشی و جاده‌های اصلی را از مهمترین زیرساخت‌های مورد نیاز این منطقه عنوان کرد و ادامه داد: برای ایجاد زیرساخت‌ها در این منطقه ویژه همه ظرفیت‌ها بکارگیری شود.

محمدی‌زاده با اشاره به افتتاح سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان پروژه‌های وزارت نیرو در استان بوشهر بیان کرد: اگر این پروژه‌ها امروز قرار بود اجرایی شوند بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری لازم داشت.

وی تأمین برق پایدار برای تابستان را یکی از اولویت‌های مهم عنوان کرد و افزود: پروژه‌های جدید برق رسانی در استان بوشهر آغاز شده که از جمله می‌توان به خط ورودی برق به شهر بوشهر اشاره داشت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1029140