hayan
02 اسفند 1401 - 12:41

سراب‌های نهاوند ساماندهی شود

فرماندار نهاوند با تاکید بر لزوم نظارت بر مراکز خدماتی در تعطیلات نوروزی گفت: ساماندهی سراب‌های نهاوند در اولویت باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از نهاوند، ضرغام احمدوند پیش از ظهر امروز در ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی اظهار کرد: با توجه به نزدیک بودن سال جدید و آغاز سفرهای نوروزی، انتظار می‌رود مسئولان ادارات و به ویژه دستگاه‌های خدمات‌رسان شرایط لازم را برای استقبال از مسافران نوروزی به بهترین شکل فراهم کنند تا مردم با کمترین دغدغه از مسافرت خود استفاده ببرند.

وی گفت: نهاوند با توجه به موقعیت تاریخی و طبیعت زیبا و قرار گرفتن بر سر راه ارتباطی مرکز به غرب کشور یکی از شهرستان‌های گردشگرپذیر است که باید برنامه‌ریزی‌ لازم را برای ارائه تسهیلات و ارائه خدمات لازم به میهمانان ارائه کرد.

فرماندار شهرستان نهاوند افزود: با توجه به اینکه شروع ماه مبارک رمضان در آغازین روزهای سال جدید است باید برای سفرهای نوروزی قبل از سال جدید پیش‌بینی شود بنابراین باید از ۲۰ اسفند آمادگی لازم برای پذیرش مسافران وجود داشته باشد.

وی در این زمینه گفت: البته مسئولان دستگاه‌های ذیربط باید ضمن تلاش برای فراهم کردن تسهیلات رفاهی برای مسافران ترتیبی اتخاذ کنند تا حرمت و شان ماه رمضان حفظ شود.

احمدوند با تاکید بر لزوم نظارت بر مراکز خدماتی در تعطیلات نوروزی گفت: مسئولان باید در طول مدت تعطیلات نوروزی بر مراکز خدمات‌رسان نظارت لازم را داشته باشند و مشکلات احتمالی را برطرف کنند.

وی تأکید کرد: یکی از مهمترین دغدغه‌های مسافران وضعیت بهداشتی و درمانی است که از مرکز بهداشت می‌خواهیم کشیک‌های مراکز درمانی، داروخانه‌ها و پزشکان را مشخص و تا پایان سفر بر انجام امور بهداشتی مراکز اسکان و تفریحی شهرستان نظارت داشته باشند.

فرماندار شهرستان نهاوند گفت: با توجه اینکه تقاضای نان در ایام نوروز بیشتر می‌شود باید برای نانوایی‌های سطح شهر کشیک گذاشته شود و بر فعالیت آنها نظارت لازم وجود داشته باشد.

وی با تأکید بر لزوم توجه به نظافت نمازخانه‌های بین راهی در بخش دیگری از سخنانش بر ساماندهی ورودی و خروجی شهر نهاوند تاکید کرد و افزود: شهرداری در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهد و علاوه بر زیباسازی نخاله‌های حاشیه جاده‌ها را در ورودی‌ها جمع‌آوری کند.

احمدوند ساماندهی سراب‌های شهرستان در ایام نوروز را ضروری دانست و گفت: سراب‌های شهرستان در ایام تعطیلات خیلی شلوغ می‌شوند که در این زمینه باید متولی مدیریت آنها تعیین و به وضعیت سرویس‌های بهداشتی نیز رسیدگی شود.

وی بر ایجاد پایگاه‌های انتظامی و امدادی در محورهای ارتباطی و ورودی‌های شهر تاکید کرد و از نیروی انتظامی خواست با تامین امنیت در جاده‌ها و مراکز اسکان و تفرجگاه‌های شهرستان زمینه آرامش مسافران و عموم مردم در تعطیلات نوروزی را فراهم کنند.

فرماندار نهاوند با تاکید بر برگزاری جلسات توسط کمیته‌های ذیربط گفت: تا زمان باقیمانده به پایان سفر باید جلسات منظم برگزار شده و کارها به روزهای پایانی سال موکول نشود.

پایان پیام/ 3140/ 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1047958