hayan
03 فروردین 1402 - 13:39

اسکان بیش از 26 هزار نفر در اقامتگاه‌های چهارمحال و بختیاری

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: از 15 اسفندماه سال گذشته تا سوم فروردین‌ماه 26 هزار و 961 نفر در اقامتگاه‌های استان اسکان داشته‌اند.

علیرضا جیلان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد گفت: از ۱۵ اسفندماه سال گذشته تا سوم فروردین‌ماه ۲۶ هزار و ۹۶۱ نفر در اقامتگاه‌های چهارمحال و بختیاری اقامت داشته‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری ادامه داد: این تعداد شامل سه هزار و ۹۵۳ نفر در هتل‌ها، ۱۰۸ نفر در اقامتگاه‌های سنتی، ۲ هزار و ۳۵۶ نفر در مجتمع‌های گردشگری، یک‌هزار و ۲۰۳ نفر در مهمان‌پذیرها، ۶۱۷ نفر در هتل آپارتمان‌ها و چهار هزار و ۵۹ نفر در اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان است.

وی افزود: همچنین هفت هزار و ۶۱۰ نفر در خانه‌های مسافر و ۲ هزار و ۱۱۸ نفر در اقامتگاه‌های موقت، چهار هزار و ۴۹۷ نفر در تاسیسات اقامتی وابسته به آموزش و پرورش و ۴۴۰ نفر در سایر مراکز اقامتی استان اقامت داشته‌اند.

جیلان اضافه کرد: در همین بازه زمانی ۱۷ مورد بازدید نظارتی از مراکز اقامتی، ۳۰ مورد از دفاتر خدمات مسافرتی، هشت مورد از رستوران‌ها و مراکز پذیرایی بین‌راهی استان صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: از ۱۵ اسفندماه سال گذشته تا سوم فروردین‌ماه جاری ۵۲۱ هزار و ۸۰۱ مورد بازدید از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و توریستی استان انجام شده است.

پایان پیام/۶۸۰۲۴

منبع: فارس
شناسه خبر: 1106066